środa, 7 marca 2012

Od razu lepiej, gdy na dworze świeci słońce

Nadal nie mogę uwierzyć, że mamy już marzec. Patrzę przez okno i w końcu widzę świecące słońce. Nie przeszkadza mi, że temperatury nadal koło pięciu stopniu, w powietrzu czuć już wiosnę.

W czwartek po szkole wybrałam się z Lilly na szkolny musical - Godspell. Byłam dość pozytywnie zaskoczona wykonaniem i umiejętnościami osób, z którymi mijam się codziennie na korytarzach. Całe przedstawienie trwało prawie dwie godziny. Siedziałyśmy w pierwszym rzędzie i gdy na sam koniec puszczano bańki mydlaneze specjalnej maszyny, wszystko leciało na nas - spełnienie marzeń z dzieciństwa :)

W piątek po szkole odebrała mnie koordynatorka, ponieważ odbywało się spotkanie wszystkich wymieńców z okolicy. Wszyscy wspólnie jeździliśmy na nartach/snowboardzie, zjedliśmy obiad i deser. Było naprawdę przyjemnie. Ja jeździłam głównie z Federiką i jej siostrą - Merrik.


Cała grupa, wymieńcy i rodziny :)
Z soboty na niedzielę udałam się na urodziny koleżanki - Mackenzie.Graliśmy w flashlight tag, czyli połączenie podchodów z berkiem wieczorem, gdy było już ciemno. Oglądałyśmy filmy, wszystkie rozmawiałyśmy. Wszystko skończyło się rano.

Jedną z wielu ciekawych rzeczy, które robiliśmy na biologii to sekcja małych świnek. Zajęło nam to trzy dni. Krojenie, wyjmowanie organów były interesujące. Zupełnie inaczej niż uczenie się z podręcznika, w Polsce też powinniśmy robić takie doświadczenia.

Ja pracowałam z Brianą. Nazwałyśmy naszą świnkę "Świnka" - po polsku. Żadna świnka nie była zabita dla eksperymentów, dostaje się te, które same zmarły. Podczas sekcji w innych klasach kilka osób zemdlało, raz musiała przyjechać karetka. U nas jedna dziewczyna zemdlała na chwilę, ale poza tym nic złego się nie wydarzyło. 

Moim zdaniem doświadczenie były ŚWIETNE !We wtorek wszyscy Juniors, czyli uczniowie 11 klasy nie mieli zajęć. Wybraliśmy się do pobliskiego collegu. Mieliśmy tam zajęcia i prezentacje. Jakiś miesiąc temu trzeba było zapisać się do trzech grup, z czego zostanie się przydzielonym do jednej z nich. Mi przypadło "Professional Health and Science" z czego niesamowicie się ucieszyłam.

Pierwsza klasa, jaką odwiedziliśmy to Chemia. Profesor przedstawia się. Gdy tylko usłyszałam jego imię (Mariusz) stwierdziłam, że coś jest nie tak i musi być z Europy, na pewno nie z Ameryki. Potem powiedział, że jest z Polski i przeprowadził się zaraz po studiach. Była to pierwsza osoba z Polski, która miałam okazję poznać w Kalispell. Po wykładzie rozmawiałam z nim chwilę, na początku po angielsku, ale po chwili już po Polsku. Aż dziwnie rozmawiało mi się w ojczystym języku z kimś kto stoi przede mną a nie po drugiej stronie ekranu komputera. Sama byłam zaskoczona, bo na końcu języka miałam angielskie słówka i moje zdania nie były wcale takie idealnie poprawne. Zobaczymy co będzie jak wrócę z czerwcu :)

Mimo wszystko świetnie było poznać kogoś z Polski ( w końcu), tym bardziej, że profesor pochodzi z Gniezna, więc już w ogóle niedaleko mojego miasta. Sama prezentacja była cudowna. Rozkładaliśmy trawę na różne czynniki, sprawdzaliśmy wpływ światła UV na fluorescencyjny roztwór. 

Podczas biologicznej części, mieliśmy okazję pobrać DNA z truskawki. Zarówno Bara jak i ja, cały czas rozlewałyśmy roztwór z DNA i nie wychodziło nam to, ale po chwili wspólnie poradziłyśmy sobie z zadaniem. Ostatnia klasa to Forensics, czyli nauka połączona z kryminalnym aspektem. Musieliśmy rozstrzygać kto zabił manekin. Pobieraliśmy odciski palców, pracowaliśmy nad śladami krwi. Całe doświadczenie było naprawdę bardzo interesujące. :))

Wracam do uczenia się biologii, bo już jutro mamy test podsumowujący wszystko od listopada. W poniedziałek rozpoczyna się tenis, jestem strasznie podekscytowana i nie mogę się doczekać !

Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Kobiet ! Amerykanie nie obchodzą tego święta, niestety ...
Trzymajcie się ! ;))

2 komentarze:

  1. Wszystkiego Najlepszego z Okazji DNIA KOBIET!!Dużo zdrówka,uśmiechu i spełnienia marzeń.Dziadek JUREK..gorące buziaki

    OdpowiedzUsuń